Lightyear - alternatiiv Interactive Brokers'ile

Lightyear on Eestis asutatud investeerimisplatvorm, kelle eesmärgiks on muuta investeerimine jaeinvestoritele lihtsaks, mugavaks ja tasukohaseks. Täna Eestis välisaktsiatesse ja ETF’idesse investeerides on valik kasutada oma kodupanka, aga nende puhul on enamasti kõrged tehingutasud ning aktsiate hoidmise tasud.

Teine populaarne variant on avada Interactive Brokers konto. Nende puhul on konto avamine keeruline, kasutajakogemus halb ning tehingutasud on küll oluliselt madalamad, kuid siiski eksisteerivad. Seega alustavale investorile, kes ei taha kasutada võimendust, ega kaubelda optsioonidega, on Lightyear väga mõistlik valik.

Mõned Lightyear'i eelised

Eraisiku soovituskood: ILVES20

Boonuse  saamiseks sisesta kontot luues promokood ILVES20

Sooduskoodi abil saad osta tasuta ühe 20€ väärtusega murdaktsia ehk tuleks valida aktsia, mis maksab üle 20€. Näiteks MSFT, AAPL või midagi muud meelepärast. NB! Boonuse saamiseks tuleb kontole teha ülekanne.

Ettevõtte soovituskood: TAAVIFX

Ettevõtte konto avamiseks, tuleb sul kõigepealt avada eraisiku konto. Peale selle kinnitamist tekib sul võimalus avada ettevõtte konto. Boonuse saamiseks sisesta promokood TAAVIFX eraisiku vaates “Promotions” lehel, mille leiad menüüst.

Sooduskoodi abil saad 3 kuu jooksul kuni 3000€ ulatuses teha valuutaavahetust TASUTA! Näiteks kui soovid USA aktsiaid osta.

Loe veel:

Investeerimisteenust pakub Lightyear Europe AS. Tutvu tingimuste ja riskidega: golightyear.com/terms ja vajadusel küsi nõu asjatundjalt.

Tradingview - parim APP watchlisti ja hinna-analüüsi jaoks

Tradingview on üks populaarsemaid platvorme, mida nii investorid kui ka kauplejad kasutavad, et hoida ennast kursis erinevate aktsiate hindage. Tradingview võimaldab teha tehnilist analüüsi (saad graafikule tõmmata erinevaid jooni, lisada märkmeid, lisada erinevaid indikaatoreid) ning isega katsetada oma strateegiat ajalooliste andmete põhjal.

Platvormi saab väga edukalt kasutada tasuta. Tasuta versioonil on küll mõned piirangud – korraga saab kuvada vähem indikaatoreid, mõnes kohas on reklaamid (adblockeriga peaks saama neid peita), aga alustavale investorile on sellest küll ja rohkem. Igaljuhul, julgen 100% soovitada. Alt poolt leiad soovituslingi, mille abil saad pisut raha kokku hoida, kui soovid siiski tasulise litsentsi tellida.

Mille jaoks mina Tradingview'd kasutan

Soovituslink

Boonuse  saamiseks loo endale konto minu soovituslingi kaudu. Kui sa otsustad 90 päeva jooksul, et soovid tellida endale tasulise konto, siis saad peale tellimust 30$ boonust, mida saad kasutada litsentsi pikendamisele.