Minust

Tere, Saame tuttavaks!

Väga meeldiv, et oled jõudnud minu kodulehele. Minu nimi on Taavi Ilves ning neid ridu kirjutades olen ma 33 aastane. Elukutselt olen ma tarkvarainsener, kuid avalikult olen rohkem tuntud väikeinvestorina.

Lisaks päevatööle, töötan ma vabakutselise tarkvaraarendaja, -konsultandi ja audiitorina. Kui sa siia lehele oled juba jõudnud, siis ilmselt tead, et finantstarkus ning investeerimine on mulle väga südamelähedased teemad. Seepärast pakun ma piiratud mahus finantsteemal nõustamist/mentorlust ja koolitusi.

Minu investeerimise teekond

Investeerimisega alustasin ma 2013 aastal. Tõuke sellele andis mulle tõdemine, et ma ei soovi elu lõpuni palgatööd teha. Tahtsin olla enda aja peremees. Tagant järgi vaadates oli investeerimisega alustamine väga hea otsust, sest kes poleks kuulnud väljendit: "Kõige parem aeg investeerimisega alustamiseks oli EILE!"? Õnneks on järgmisena kõige parem aeg - TÄNA. Loodetavasti aitab minu blogi ja siin avaldatud mõtted ka Sinul tegema oma esimest sammu või aitan leida uusi ideid, vastuseid tekkinud küsimustele või hoopis suurendada motivatsiooni.

Oma esimesed investeeringud tegin ma ühisrahastusportaalide kaudu laene andes. Põhjus selleks oli üsna pragmaatiline. Nimelt, kui mina investeerimisega alustasin, polnud võimalik teha tasuta või mõistlikult odavaid aktsiatehinguid ning seepärast oli ostu tegemise jaoks vaja piisavalt suurt summat, et makstavat teenustasu õigustada. Ega ma siis tegelikult väga hästi aru ei saanud, kuidas aktsiad toimivad. Laenud olid ju lihtsad - annad kellegile raha, tema maksab iga kuu intressi ning loodetavasti maksab lepingu lõpus ka põhiosa tagasi.

Selliselt möödusid minu esimesed aastad - portfell kasvas peamiselt ühisrahastusportaalide kaudu. Tarbimislaenudele lisandusid kinnisvara arenduslaenud ning kinnisvara tagatisel laenud. Tasapisi tuli siiski hakata riske hajutama ja raha paigutama ka teistesse sektoritesse ning tasapisi tuli kogemusi juurde aktsiaturgudel tegutsemisel. Nii hakkasingi üha rohkem raha viima lisaks laenudele ka aktsiaturgudele - nii aktsia fondidesse kui ka üksikaktsiatesse. Kui aktsiatega toimetamine oli juba harjumuspärane, siis järgmine samm oli siseneda iduinvesteeringute valdkonda.

Oma portfelli arengutega hoian ma lugejaid kursis siin lehel asuva blogi kaudu. Üritan kas iga kuu või üle paari kirjutada sellest, mis portfellis vahepeal on juhtunud. Alt poolt leiad viited minu viimastele portfelli ülevaadetele: