Kes ma olen?

Tere, saame tuttavaks!

Minu nimi on Taavi Ilves. Elukutselt olen ma tarkvarainsener ja töötan rahvusvahelises pangas. Avalikult olen rohkem tuntud väikeinvestorina, blogijana, investeerimise ja rahatarkuse edendajana.

Siia lehele jõudnuna ilmselt oled juba märganud, et finantstarkus ning investeerimine on mulle väga südamelähedased teemad. Minu kodulehelt leiad nii blogi kui ka erinevad tööriistad, mis sulle investeerimise teekonnal võiks kasuks olla kui ka personaalse finantsmentorluse teenuse kirjelduse.

Minu investeerimise teekond

Investeerimisega alustasin ma 2013 aastal. Tõuke sellele andis mulle tõdemine, et ma ei soovi elu lõpuni palgatööd teha. Tahtsin olla enda aja peremees. Tagasi vaadates oli investeerimisega alustamine parim otsust, sest kes poleks kuulnud väljendit: "Kõige parem aeg investeerimisega alustamiseks oli EILE!" Õnneks on alustamiseks järgmisena kõige parem aeg - TÄNA. Loodetavasti aitab minu blogi ja siin avaldatud mõtted ka Sinul tegema oma esimest sammu, aitan leida uusi ideid, vastuseid tekkinud küsimustele või hoopis anda lisa motivatsiooni.

Oma esimesed investeeringud tegin ma erinevate ühisrahastusportaalide kaudu laene välja andes. Esimeseks oli Bondora (toona Isepankur) ning sellele järgnes Omaraha ning Mintos. Põhjus, miks ma laenudesse investeerisin, oli üsna pragmaatiline. Nimelt toona polnud võimalik teha ei tasuta ega odavaid aktsiatehinguid ning seepärast oli ostu tegemise jaoks vaja piisavalt suurt summat, et teenustasu ennast õigustaks.

Selliselt laenudesse investeerides möödusid minu esimesed aastad - portfell kasvas peamiselt tänu makstud intresside abil. Mõne aja möödudes lisandusid portfelli kinnisvara arendus- ning kinnisvara tagatisel laenud. Tasapisi tuli hakata riske hajutama ja raha paigutama ka teistesse sektoritesse ja varaklassidesse. Tasapisi tuli kogemusi juurde ka aktsiaturgudel tegutsemisel. Nii hakkasingi üha rohkem raha paigutama lisaks laenudele ka aktsiaturgudele - nii aktsiafondidesse kui ka üksikaktsiatesse.

Oma portfelli arengutega hoian ma lugejaid kursis siin lehel asuva blogi kaudu. Üritan kas iga kuu või üle paari kirjutada sellest, mis portfellis vahepeal on juhtunud. Alt poolt leiad viited minu viimastele portfelli ülevaadetele: