Paljud investeerimisteemalised blogid kirjutavad ainult investeerimisest finantsvaradesse, kuid elustiili ja tervise teemad on jäänud tahaplaanile või neid mainitakse ainult põgusalt. Minu arvates on see teema, millest võiks ka rääkida.

Kui tegeleda ainult säästmise, ettevõtlusega, investeerimisega, võib tervislik eluviis selle tõttu kannatada. Puudu võib jääda ajast ja motivatsioonist ennast liigutada või säästetakse näiteks jõusaali maksete või tervisliku toidu pealt ning tihti mõeldakse tervisele alles liiga hilja. Pole vist raske mõista, et varajasest pensionist pole eriti kasu, kui tervis seda ei luba või toeta.

Seepärast panengi siia kirja mõned lihtsad ja tasuta (odavad) äpid/seadmed, mis aitavad ja motiveerivad ennast rohkem liigutama. Ise kasutan neid rohkem või vähem iga päevaselt lisaks muudele treeningutele.

Fitbit Charge HR

accessories-4078d-450x350Tegu on aktiivsusmonitoriga, mis mõõdab 24/7 sinu pulssi, samme, kaloreid, läbitud distantsi, jne. Lisaks näitab ka kellaaega ning saab seadistada äratusi/meeldetuletusi. Ühendub sinu mobiiliga bluetoothi abil. Mobiilis on ka olemas äpp, kuhu kogu statistika kokku jookseb ning seal saad oma aktiivsust analüüsida erinevate graafikute abil.

IMG_0239[1]Minu jaoks oli tegu kõige parema otsusega, kui antud seadme soetasin. Enne seda ei olnud mul aimugi, kui vähe või palju ma igapäevaselt liikusin. Tegin küll trenni, aga mitte iga päev ja kontori töö puhul 3x nädalas trenni teha tegelikult ei aita väga midagi. Näiteks nägin, kui vähe ma tegin samme päevadel, kui töötasin kodukontoris. Korralik reality check!

Sisuliselt alates selle seadme ostust, olen ma iga päev teinud vähemalt 10 000 sammu (ehk siis viimased 2 kuud). Keskmiselt on selle aja peale 12 000 sammu päevas (770 000 sammu ehk ~566km 2 kuu jooksul). Minu jaoks väga suur motivaator, kui rahalised võimalused lubavad, soovitan soojalt!

MOBO – mobiiline orienteerumine

MOBO ehk mobiiliorienteerumine teeb võimalikuks läbida orienteerumise püsiradu kaasaegselt, asendades traditsioonilised abivahendid uute, tänapäevaste (nuti)seadmetega. Kolm ühes mobiiltelefon asendab kaarti, kompassi ja märkeseadet. Täpsemalt saab lugeda siit.

Sisuliselt tähendab see siis seda, et üle Eesti,  tegelikult isegi üle maailma, on maha märgitud orienteeriumisrajad. Ainus mure on minna rajale, leida üles punktid ning mobiiliga need ära märkida (QR koodide abil). Väga mõnus viis looduses liikumiseks. Need, kes elavad Tallinnas, soovitaks proovida esimeseks rajaks Järve terviserada. Punktid on väga lihtsasti leitavad ning saab kiirelt maigu suhu, millega tegu.

Ingress

IMG_0240[1]“Ingress on GPS-põhine orienteerumismäng, kus kaardil asuvate punktide vallutamise nimel võistlevad kaks vastasmeeskonda. Mõne jaoks on see sõbralik mäng, teisele aga sõda, kus tuleb võidelda viimase meheni. Vaenlane võib olla kaval. Ja vaenlane ei maga. Võitlus käib territooriumi üle ning see territoorium ei ole mingi väljamõeldud kaart, vaid sinu enda koduõu, sinu kool, sinu linn, sinu riik, sinu planeet.” Allikas: http://www.arvustus.com/ingress-eesti#ixzz49Sp0nDGs

Põhimõtteliselt on tegu mänguga, mis toimub päris maailmas, mitte virtuaalses. Kaardi peal asuvad punktid (portaalid), mille juurde tuleb päriselt liikuda ja mille juures saab erineviad tegevusi teha. Mäng tundub esialgu keeruline, aga tegelikult ei ole seda. Üleval pool toodud link sisaldab minu arust väga head lühiülevaadet.

Mina ise mängin Ingressi suhteliselt tagasihoidlikult. Kui nagunii väljas liigun siis teen ka mängu tegevusi, spetsiaalselt veel kuhugi auto või rattaga selle pärast sõitnud ei ole. Samas on mäng piisavalt motiveeriv, et isegi kui päeva sammud on tehtud, lähed hea meelega veel ühele jalutusringile. NB! Ise mängin roheliste tiimis 🙂

Kokkuvõtteks

Loodetavasti tekitab kelleski huvi. Ootan ka lugejate soovitusi ja arvamusi antud teemal.

2 thoughts on “Investeering tervisesse – lahedad äppid

  1. Tauri ütleb:

    Fitbiti asemel soovitaks soodsamat alternatiivi, milleks on Xiaomi Mi Band. CA 15 dollariga saab päris korraliku aktiivsusmonitori.

    1. Taavi ütleb:

      Jah, kellel budegit vähe on see alternatiiv. Minul oli üks argumente, et möödaks iseseisvalt pulssi 24/7, aga Mi Band vajab mõõtmiseks esiteks mobiili ja teiseks ei mõõda ta koguaeg. Selles suhtes on Fitbit autonoomne. Muud asjad on suht samad, v.a et rakendus on ka fitbitil minu arust parem. Lisaks fitbit tunneb ära ka tegevused (jalutamine, jooks, jalgratas), Mi Band vist ei suuda neid eristada?

Kommenteeri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.