dawn-nature-sunset-treesSissejuhatus

Juba 2 kuud on 2017. aastast läbi, üsna märkamatult. Samas on hea näha, kuidas investeeringud ak. “lumepall” teeb tööd ja passiivne sissetulek iga kuu vaikselt suureneb ja suureneb.

Passiivne sissetulek

Kuu passiivne sissetulek vähenes jaanuariga võrreldes -464.61€ võrra ja oli kokku 968.70€. Intressid ühisrahastuses antud laenudest olid 904.50€ (-25.96€) , sissetulek reklaamide näitamisest 53.55€ (+12.29€), intressid kinnisvara ühisrahastusest 8.00€ (452.89€). Dividende ja võlakirjade intresse laekus 2.65€. Kuu keskmine kulude ja passiivse sissetuleku suhe (aasta baasil) oli 80.01% (+6.32%).

Veebruar 2018

Investeeringud

Veebruaris midagi erilist ei teinud ja raha kasvas passiivselt 🙂

2 thoughts on “Veebruar 2017 ülevaade

 1. Andreas ütleb:

  Mis osakaaludes või suurustes on su ühisrahastusportfell jagatud? Kas kavatsed kuidagi ümber mängida või muuta rahapaigutust/ teha kusagilt exit?
  Ühesõnaga mis on sinu plaanid ühisrahastuses 2017?

  1. Taavi ütleb:

   Tere. Tänud kommentaari eest. Mul hetkel on ühisrahatuse osakaalud sellises järjekorras: Omaraha, Tiwno, Crowdestate, Mintos, Bondora, Estateguru, Moneyzen.

   Omaraha – väljuda ei plaani, vaikselt (riskide haldamise mõttes ei taha väga suureks osakaalu ajada protfellist) panen lisakapitali juurde.
   Twino – likviidsuspuhver, 1-3 kuulised BB laenud (vaikselt lisan).
   Crowdestate – Vaatan igat projekti eraldi, hetkel pigem kinnisvara arendusse ei pane, kuid oleneb projektist ja tingimustest.
   Mintos – Täna põhimõtteliselt väljun, aga nii, et laenud tiksuvad tagasi, mitte ei müü.
   Bondora – 50% algkapitalist on välja võetud, teine osa tiirutab ringi, aga ainult järelturutehingutega. Pigem väljun, kui raha seisma jääb.
   Estateguru – Väljun. 2 projekti veel tagasimaksmisel.
   Moneyzen – Väljun. Kommentaare pole vist vaja.

Kommenteeri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.