Oled kunagi mõelnud, kui kaua aega võtaks finantsvabaduse esimese, teise ja kolmanda taseme saavutamine? Või kui mitu aastat varem see võiks juhtuda, kui säästa veidi enam või hoopis rohkem kulusid kokku hoides?

Isegi kui sa ei ole varem sellele mõelnud, siis nüüd saad enda teekonna välja arvutada äsja valminud finantsvabaduse kalkulaatoriga – https://finantsvabadus.golive.ee/

Kalkulaatorisse saad sisestada oma investeerimisportfelli suuruse, keskmise aastase tootluse, inflatsioonimäära, püsikulude ja kõigi kulude suuruse ning summa, mille oled valmis säästma ja investeeringuteks suunama. Seepeale arvutab kalkulaator välja, mitu aastat võiks umbes kuluda erinevate finantsvabaduse tasemete saavutamiseks.

Finantsvabaduse tasemed on valitud järgmiselt:

Tase 1 – Passiivne sissetulek on suurem kui püsikulud. Ehk selline olukord, kus sa kulutad raha hobidele, reisidele, vabale ajale, kallimatele autodele ja muule sellisele vähem või üldse mitte.  Ja selliselt elades kataks passiivne sissetulek ära sinu püsikulud.

Tase 2 – Passiivne sissetulek on suurem kui kõik kulud. See oleks selline olukord kus passiivne sissetulek katab ära kõik sinu unistuste elustiili kulud, mis iganes nendeks ei ole.

Tase 3 – Passiivne sissetulek on kaks korda suurem kui kõik kulud. Selle taseme puhul toodab investeerimisportfell aastas kaks korda rohkem kui on sinu kulud ehk saad selle raha suunata investeeringuteks ja seeläbi portfelli veelgi kasvatada.

Kui sul on ettepanekuid või küsimusi, anna julgelt teada! Ja kui juba arvutamiseks läks, anna kommentaarides teada, mitme aasta pärast võiksid esimese tasemeni jõuda?

6 thoughts on “Finantsvabaduse kalkulaator

 1. i ütleb:

  Tase I hiljemalt 5a jooksul
  Tase II hiljemalt 8a jooksul
  Tase III hiljemalt 14a jooksul
  Endale üllatuseks aga avastasin, et kui siht silme ees kipuvad asjad kiiremini liikuma.
  Ühe oma tähtsama eesmärgi, mille püstitasin 2015 aastal ja oleksin pidanud saavutama 2020 aastal, saavutasin ülla-ülla 2018 aasta märtsi kuus 🙂

  1. Taavi ütleb:

   Hea töö 🙂 Kui eesmärk jagada väikesteks osadeks ja need pidevalt silme ees, siis on motivatsioon tõesti palju suurem!

 2. Holger ütleb:

  Hei!
  Kallid lugejad, palun elage alla oma võimete.
  Minu esimene tase saabub 8 aastaga, siis on hoog juba sees ja 24 kuud veel ja voilaa ongi teine tase käes. Kõik tänu mõistlikule kuid üpris suurele säästumäärale ~38% sissetulekutest.

  Olen keskklassi eestlase järeltulija, kes on väiksest saadik näinud seda, kuidas vanemat on hommikust õhtuni kodust ära tööl. Olen seda sama harrastanud ka paar aastat, kuid eelmine aasta otsustasin lõpetada selle jada. Ma võib-olla ei jäta maailmale maha sellist jälge nagu on jätnud Musk, Buffett või Gates kuid kui minust järgnevad põlved võtavad finantsvabaduse püüdlemist kui elu lahutamatut osa, siis võib öelda küll, et olen Suurmees.

  Elada ise ning kanda edasi finantsvabaduse sõnumit ning mõjutada sellega enda järeltulijaid ka peale surma – päris äge.

  Taavil võib olla 174 lugejat, kuid juba lugejaks olemine on tavalise palgatöölise jaoks suur samm finantsvabaduse suunas.

  Pole minu blogi, kuid minu arvates aitab finantsvabadusele kaasa järgmised tegevused:
  1. Maksa endale kõige enne. Ehk alati palgapäeval pane kohe investeeringutele mõeldud summa kõrvale. Kõige distsiplineerivam on panna see kontole, millel pole kaarti.
  2. Investeeri lisaks finantsvahenditele ka endasse: loe palju investeerimise ning enesearengu kohta. Tund aega iga päev lugeda ei ole ju palju, aga aastas teeb see 365 tundi enesearengut. Ükski pank ega Rimi ei sa sinult seda ära võtta. Ma ei ole müügiinimene kuid üks kõige huvitavam lugemine on olnud minu jaoks “Must vöö müügis”. Sa õpid ennast ja teisi hoopis teist moodi nägema.
  3. Viibi Taavi suguste investeerimishuvilistega koos aega. Kui sul neid sõprade hulgas ei ole, siis kuula näiteks hommikul tööle sõites SoundCloudist Kristit ja Taurit. See aitab hoida huvi teema vastu ning nii võid saada ka häid nõuandeid. Koos on ikka kergem eesmärke saavutada.
  4. Tee plaane, jälgi neid ja korrigeeri vajadusel. Sa ei saa viie aasta pärast öelda, et finantsvabaduse plaan ei toimi kui sa ei teinudki plaani. Esimene plaan on niikuinii ebarealistlik, kuid peale järgmist korrigeerimist on see juba parem jne. Aasta pärast sa muust ei mõtlegi, et kuidas plaani veelgi paremaks teha.
  5. Ära anna alla, mängi pikka mängu. Finantsvabaks ei saada üleöö, kuid juba finantsvabaks saades saad passiivset sissetulekut isegi siis kui sa magad.

  Miljonäride klubis kohtume…

  1. Taavi ütleb:

   Tänud hea kommentaari eest 🙂 Olen sinuga igati nõus!

 3. Kersti ütleb:

  24 aasta pärast. Kas pole mitte tore 😉

 4. Mottuslembit Eesti ütleb:

  Tark investeerimine, teeb elu palju põnevamaks! 😀 Finantsvabadus on hetkel, elu suurim väljakutse! 😀

Kommenteeri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.