IMG_0265Jälle üks kuu on läbi ja paras aeg on teha kokkuvõte juunis toimunud sündmustest. Üldises plaanis tõusis minu passiivne sissetulek võrreldes eelmise kuuga tuntavalt (tegu oli peaaegu rekord kuuga). Põhiline “süüdlane” oli Tallinna Vesi, kelle dividendid juunis laekusid.

Investeeringute osas oli ühisrahastuse portfell samas seisus nagu varem – uut raha ei lisanud, laekunud põhiosa ja intressid läksid uuele ringile. Põhiliselt seda selle pärast, et ma süstemaatiliselt vähendan oma P2P osakaalu portfellis. Eesmärk on ~30%, täna on see näitaja 35% ehk ma lihtsalt investeerin mujale, niikaua kuni eesmärk on saavutatud.

Nagu kõik kindlasti on kursis, siis oli Suurbritannias EU’st väljumise hääletus, mille tulemusel aktsiad langesid kahel päeva. Osad inimesed müüsid, teised ostsid. Mina kuulusin sinna teise gruppi ning tegin isegi 3 ostu ja suurendasin oma olemasolevaid VT ja STOXX Europe 600 ETF’e (viisin avg. hinda alla poole).

Passiivne sissetulek

Kuu passiivne sissetulek suurenes võrreldes mai kuuga 145.34 võrra ja oli kokku 618.71€. Intressid ühisrahastuses antud laenudest moodustasid 289.6€ (+13.76€) , sissetulek reklaamide näitamisest 56.39€ (-5.76€), intressid kinnisvara ühisrahastusest 122.7€ (-11.46€). Dividende laekus 150.02€ (+148.8€). Kuu keskmine kulude ja passiivse sissetuleku suhe (aasta baasil) oli 51.20% (+2.83%).

chart(18)

4 thoughts on “Juuni 2016 ülevaade

 1. rahakratt ütleb:

  Raisk! Nii ilusad numbrid.

  1. Taavi ütleb:

   Tänud. Tunduvad hetkel päris head jah, aga paljuski tänu crowdestate projektidele, mis lõppevad. Samas sarnaseid projekte juurde võtnud pole ja raha liigub hetkel pigem väiksema tootlusega kohtadesse, hajutamise eesmärgil.

 2. pole ütleb:

  “sissetulek reklaamide näitamisest” mis see täpsemalt on?

  1. Taavi ütleb:

   See on ühe minu kõrvalprojekti (luuletused.ee) google adsense kaudu teenitav tulu.

Kommenteeri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.