Juuli 2016 ülevaade

baby-hand-1422269068AYBTere taas kõigile lugejatele. 2 suvekuud on möödas, investeeritud raha on teinud oma tööd ning minu kuu on möödunud samuti ärevalt. Juuli viimases osas juhtus õnnelik sündmus, kui sain isaks. Tänaseks oleme juba õnnelikult kodus :)

Eks uus ilmakodanik mõjutab ka minu säästmismäära, kuna kulud tõusevad. Juba juulis ei suutnud üle pika aja kuuluda 50% klubisse, kuna sünnitusega olid seotud erinevad haigla, apteegi, poe (mähkmed) jne. kulud. Järgnevad kuud peaks selles osas veidi stabiilsemad olema. Aga nüüd lähemalt juuli numbritest.

Passiivne sissetulek

Kuu passiivne sissetulek vähenes võrreldes juuni kuuga -140.09€ võrra ja oli kokku 480.27€. Intressid ühisrahastuses antud laenudest moodustasid 279.09€ (-12.17€) , sissetulek reklaamide näitamisest 50.58€ (-5.80€), intressid kinnisvara ühisrahastusest 18.86€ (-103.84€). Dividende laekus 99.25€ (-50.77€). Kuu keskmine kulude ja passiivse sissetuleku suhe (aasta baasil) oli 50.72% (-0.83%).chart(19)

Värvide põhjal tundub üsna punane kuu olevat. Eks ta ole jah, eelmine kuu oli samas suuremate dividendimaksete ja Crowdestate ühe projekti intressimakse tõttu erakordselt suure passiivse sissetulekuga. Samas üldiselt toimub vaikne kasv. Panen mõned pikaajalisemad graafikud ka postitusse.

Ühisrahastus (Bondora, Mintos, Omaraha, Moneyzen, Investly)

p2p

Ühisrahastus (Crowdestate, Estateguru)

realestate

Dividendid (Balti aktsiad, Indeksifondid)

dividends

adv

adv

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s