On järjekordse kuuülevaate aeg. Tauri, kahjuks ka see postitus ilmselt ei suuda sulle pakkuda just väga palju inspiratsiooni või erilist kulinaarset blogisöögi kogemust :(. Traditsiooni ei saa ju rikkuda ja tuleb ka see kokkuvõte kokku panna.

Passiivne sissetulek oli eelmise kuuga veidi väiksem, kuid põhiliselt tänu Tallinna Sadama aktsiate spekulatsioonile oli portfelli väärtuse kasv kõvasti suurem. Absoluutnumbrites portfelli varade maht tegelikult vähenes, kuna pidin ohverdama sealt osa korteri esimese sissemaksu jaoks. Siinkohal ka väike reklaam – kui keegi tahab endale head kodu osta või ka investeeringuks, kuigi ilma võimenduseta ilmselt väga üle 6% tootlust siit välja ei võlu – vaata kuulutust (NB! hetkel pole ma meelega kuulutust aktiivseks teinud).

Muus osas oli portfelli muutus tavapärane. Omarahast liikus raha välja, Mintosesse ja Mogo laenudesse. Mogo lõpetas ka cashbacki pakkumise ning plaanib juuli kuu jooksul suure osa laene tagasi osta ja ilmselt odavamalt uuesti turule panna. Ise pakun, et esmalt võtavad nad tagasi kõrgemad (13%-14%) laenud ja/või lühema ajalised.

Lisaks liikus omajagu raha ka Bondorast välja, kuna sealne järelturg ei tundu hetkel väga palju sobivat kraami pakkuvat. Teistes portaalides erilist liikumist ei toimunud. Suvel tundub üldse ka aktiivsus väiksem.

Passiivne sissetulek

Juuni neto (sissetulekust on maha arvutatud erinevad kulud, näiteks tehingutasud, mahakantud laenud jms.) passiivne sissetulek vähenes võrreldes mai kuuga -222.63€ ja oli 2859.69€. Portfelli väärtuse kasv (realiseeritud ja realiseerimata tulud miinus kulud) suurenes võrreldes mai kuuga 945.18€ ja oli 3517.16€.

juuni2018

Portfelli varade jaotus

Portfelli varade jaotus juuni lõpu seisuga oli järgmine.

Aktsiad 7.09%
SAB1L 7.09%
Raha 7.44%
EUR 7.43%
USD 0.01%
Võlakirjad 6.62%
Creditstar 6.62%
Laenud 78.85%
Mintos 42.39%
Omaraha 27.24%
Crowdestate 6.81%
Bondora 1.97%
Moneyzen 0.23%
Estateguru 0.20%

5 thoughts on “Juuni 2018 ülevaade

 1. Tauri ütleb:

  Haha, Taavi.

  Ma arvan, et Sa oled narkodiiler. Muud moodi ei ole selgitatav yoy kasv 1k pealt 3k peale!

 2. Eluolust ütleb:

  Kuna sul on blogi eraldi enda domeeni peal, siis küsiks, et palju sa blogiga tavaliselt kuus teenid?
  Kasutad sa reklaame vms ka?

  1. Taavi ütleb:

   Oma domeenil, aga wordpress.com hostib seda. Otseselt ei teeni midagi, kaudselt on postitustes refferal lingid ja samas paaris kohas viitan ka finantsvabadus.golive.ee lehele, kus on ka mõned refferal lingid. Heal juhul tuleb kuus 20€ sellest, ehk katab aastase hostingu kulu ära. Teised populaarsed blogijad teenivad sellega ikka sadu ja tuhandeid eurosid. Mina nii hästi kirjutada ei oska 😀

 3. Meelis ütleb:

  pane see robot, millega laene otsid, müüki. Peaks ju päris hästi teenima. Konkurentsi vast pole mõtet ka karta, laenuturg suur, võiks kõigile jaguda?

  1. Taavi ütleb:

   Kahjuks hetkel minu strateegia ei ole skaleeruv, kuna sobivat kraami turul vähe. Muidu suunaks sinna palju rohkem raha, mitte ei võtaks seda välja. Bondora on tänu oma Click&Grow tootele ja portfelli korraga müügi lahendusele järelturu aktiivsust kõvasti vähendanud.

Kommenteeri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.