Investor Toomase tund: paari aastaga finantsvabaks

Eelmine nädal kutsus mind oma saatesse külla Äripäeva Investor Toomas. Rääkisime minu blogist, investeerimise esimestest sammudest, portfellist – kuidas olen seda kasvatanud, kus kohast kapitali saanud, tootlusest ja paljust muust. Kuula ja anna kommentaarides teada, kui sul tekkis küsimusi või kui soovid millestki täpsemalt teada. Vastan neile kindlasti!

Head kuulamist!

6 thoughts on “Investor Toomase tund: paari aastaga finantsvabaks

 1. hea kuulamine, ma suisa kolm x olen seda intekat nüüdseks kuulanud. Mul endal hetkel on just 92% balti börsi üksikaktsiates ja kogun pisitasa dividendi tulu, säärase tempoga läheks 10 aastat et tänasel tasemel palgatulu asendada passiivtuluga. Aeglane jah tean… kuid kui ma sinu juttu kuulan, siis ma tegin siin kiired arvutused, ma saaks järgmise kahe aastaga oma ühisrahastuse osakaalu umbes nii suureks, et moodustaks ca 25% kogu portfellist, aga just siis peaks minema elu halvaks :D. Praegu olengi kahevahel, kas jätkata raha suunamist laenudesse või mitte.

  Liked by 1 person

  1. Tänud kommentaari eest :) Kui ma ausalt vastan, siis 92% portfelli (eeldusel, et tegi on omajagu suure portfelliga), hoida Balti turul on ikka üsna riskantne ettevõtmine. Kui turud langevad, langeb ka portfell väga kiirelt. Kõik riskid on ühes regioonis ja instrumendis. Ühisrahastuse osas tasub olla ettevaatlik ja uurida palju. Kui majanduskriis tuleb, siis sa ei taha olla väga suurelt tarbimislaenudes ja sa ei taha olla pikaajalistes laenudes. Kriisi põhjas või peale seda juba tasub jälle sinna poole vaadata, kuna siis intressid jälle kõrged ja väljavaated paremad. Kui katsetad, siis soovitan lühiajalisemaid laene ja tugevatesse ettevõttetesse (mintos).

   Meeldib

 2. Väga põnev kuulamine, Taavi! Ka mul suur osa portfellist ühisrahastuses, kuid olen samuti proovinud erinevate moodustega veidi riske maandada. Aga selliseid tootlusnumbreid võin muidugi ainult unes näha :)

  Liked by 1 person

  1. Tänud :) Peale Bondora on (olid) kõik tootlused järgitehtavad igaühel. Täna on muidugi intressid nii palju langenud ja ebaefektiivsused kadunud, et ka mina võin nendest numbritest unistada (tootlused ainult langevad). Kui rahatrükk peatatakse või kui tuleb uus majanduskriis, siis hakkavad tootlused jälle tõusma.

   Bondora puhul on vaja programmeerimise oskust või siis raha, et seda oskust sisse osta. Mul unus saates mainida, et minu Bondora strateegia pole skaleeruv, muidu paneks sinna raha juurde :)

   Meeldib

   1. Kui mainida ühisrahastust ja majanduskriisi ühes lauses, siis ma hakkan kohe üle keha värsiema ja nahale tekivad mingid koledad punased kärnad :)

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s