img_0551Sissejuhatus

Investeerimise mõttes oli September üsna tegus kuu. Peamine märksõna oli raha osakaalu vähendamine portfellis. Miks? – Pidades aru teiste kogenud investoritega ja analüüsides oma praegust portfelli, jõudsin tõdemusele, et hetkel oli minu portfellis raha osakaal põhjendamatult liiga suur – seisev raha ju tööd ei tee.

Siiani hoidsin ma suuremat raha osakaalu sellepärast, et ma ei tahtnud ühisrahastuse osakaalu liiga suureks kasvatada ning kuna aktsiaturgude osas olen pigem äraootavas positsioonis, siis sinna ka seda seisvat raha suunata ei tahtnud.

Kokkuvõttes otsustasin siiski suunata esialgu mingi osa seisvast rahast tagasiostugarantiiga Twino 1 kuulistesse laenudesse ja teise osa Mintose tagasiostugarantiiga Mogo autolaenudesse. Tegin ka ülevaatliku lehekülje, kus minu portfelli varaklasside osakaalud on kirjas.

Passiivne sissetulek

Kuu passiivne sissetulek vähenes võrreldes augustiga -490.22€ võrra ja oli kokku 382.61€. Intressid ühisrahastuses antud laenudest tõusid 303.01€ (+27.74€) , sissetulek reklaamide näitamisest tõusis märgatavalt (eelmises postituses on juttu, miks see üldse vähenes) 53.38€ (+20.57€), intressid kinnisvara ühisrahastusest 8.3€ (-553.94€). Dividende laekus 17.92€ (+15.41€). Kuu keskmine kulude ja passiivse sissetuleku suhe (aasta baasil) oli 54.32% (-3.46%).

September2016Passive

Investeeringud

Nagu eelnevalt mainitud, suunasin ligikaudu poole vabast rahast Mintosesse ja Twinosse tagasiostugarantiiga laenudesse. Twinos valisin ainult 1 kuu pikkused laenud (millel teoorias on väiksem risk ja on ka likviidsem – täna on võimalik 1 kuulised laenud järelturul müüa ~24h’ga). Mintoses investeerisin ainult Eesti Mogo tagasiostugarantiiga laenudesse, mille LTV oli 80% või alla selle. Ideeliselt oleks eelistanud ka väiksemat LTV näitajat, aga turul ei liikunud piisavalt selliseid laene.

Veidi kandsin raha juurde ka Omaraha portaali. Lisaks osalesin väikse panusega (~1%) portfellist Crowdestate viimases projektis ning märkisin ka Inbanki võlakirju (~2.5% portfellist). Bondoras jätkasin oma tavapärast strateegiat – ostsin järelturult sobivaid laene ning uut raha sisse ei kandnud. Moneyzenis tiksub raha tagasi (seal on alles ~0.7% portfellist). Estategurus olen hetkel sees veel 2 projektis ning uutes osalenud ei ole. Investly’s on ~1% portfellist ja sinna uut raha ka ei lisanud.

Vaata minu portfelli investeeringute osakaale siit!

4 thoughts on “September 2016 ülevaade

 1. Fhh ütleb:

  Kuu passiivne sissetulek suurenes võrreldes augustiga vähenes -490.22€ võrra ja oli kokku 382.61€.

  Suurenes vähenes 🙂

  1. Taavi ütleb:

   Tänud. Parandasin ära 🙂

 2. Üsna suur osa on ühisrahastuses, isiklikult eelistan div. aktsiaid rohkem aga see kõrgem risk toob sulle jällegi päris korraliku sissetuleku 🙂
  plaanid portfelli tasakaalu umbes nii hoida edaspidi ka?

  1. Taavi ütleb:

   Tänud kommentaari eest 🙂

   Eks ma antud postituse räägin ka miks see nii suur on. Plaan on küll aktsiate osakaalu suurendada, aga siis kui hinnatase on parem. Ma mingi hetk investeerisin ka üksikaktsiatesse, aga see on liiga suur närvi ja ajakulu ning hetkel investeeriks ma ainult indeksisse (mingi osakaal seal ka hetkel on).

   Plaan on siis selline, et kui tuleb langus ja veri on tänavatel, suudan ma piisavalt kapitali (cash + laekuv töötasu + laekuv P2P põhiosa + P2P intressid + vajadusel ka järelgurg) suunata ka aktsiatesse. Nagunii siseneks ma jupi kaupa mitte ei läheks põhja püüdma. Samuti on märkimisväärne osa P2P laenudest lühiajalises ja/või tagasiostugarantiiga laenudes, mida on kerge rahaks muuta, eeldusel, et BB pakkujad pankroti ei lähe enne.

Kommenteeri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.