Jaanuar oli nii portfelli lõikes kui ka eraeluliselt väga volatiilne. Turgudel liikusid hinnad kiirelt alla ja peaaegu sama kiirelt toimus liikumine ka vastas suunas, kuigi kõikide aktsiate puhul mitte just samadele tasemetele, veel. Nii sai ka minu portfell pihta nii aktsiaturgudel kui ka krüpto varades ja Funderbeamis. Suures pildis on selline turg ootuspärane, sest kaks viimast aastat on turud sisuliselt üles läinud ja korrektsioon nii hinnas ja/või ajas on tavapärane.

Mina müügipaanikaga kaasa ei läinud. Pigem püüan portfellis hoida ainult selliseid investeeringuid mida olen valmis pikaajaliselt hoidma ja ka languste ajal juurde ostma. Pikajaliste ostudeni ma seekord siiski ei jõudnud, sest kukkumine ei olnud minu jaoks piisavalt suur – usun et häid võimalusi tuleb aasta jooksul veelgi. Siiski kasutasin võimalust ja kauplesin aktsiatega, ostsin languse ajal ja müüsin paar päeva hiljem kallimalt. Täpsemalt kirjutan portfellis toimunud muudatustest postituse järgnevates osades.

Kui portfelli teemad kõrvale jätta, siis jaanuaris käisin ma Saaremaal kooliõpetajatele rääkimas investeerimisest – täpsemalt riikliku Rahatarkuse mentorklubi programmi raames. Kohtumine oli väga tore. Õpetajad said selle kohtumise raames investeerimise teemadest ülevaate ja küsisid väga asjalikke küsimusi. Loodetavasti saavad nad nüüd neid uusi omandatud teadmisi õpilastele edasi anda. Siis kui mina kunagi koolis käisin, siis nendel teemadel ei räägitud koolis üldse. Täna õnneks tundub, et seis on palju parem.

Passiivne sissetulek

Kuu passiivne sissetulek (sissetulekust on maha arvutatud erinevad kulud, näiteks tehingutasud, mahakantud laenud jms.) tõusis võrreldes eelneva kuuga 683€ ja oli 1795€. Millest 1148€ olid intressid Omarahast, Mintosest ja Planet42 antud laenust. Omakorda 158€ laekus dividendidest. Ülejäänud 330€ moodustas aktsiate ja optsioonidega kauplemine ja tulu mahakantud laenude taastumisest.

Portfelli absoluutväärtus kahanes umbes -13 193€. Peamised langejad olid Bitcoini ja teiste krüptovaluutade positsioonid, Wise aktsiad, Sileni osakud, teine pensionisammas, FRT kinnisvara fond ja paljud teised positsioonid. Märkimisväärse tõusu tegid ainult Chaga, Ampler’i ja Berkshiere osakud.

Portfelli jaotus

Portfellis väga suuri muudatusi ei toimunud. Müüsin mõned positsioonid ja võtsin asemele mõned uued – üldise paanikaga kaasa ei läinud ning pigem vaatasin oma pikajalisi eesmärke. Lühikokkuvõte toimunud muudatustest:

 • Krüptovarad jätkasid laiapõhjalist langust ning ma suurendasin veidi oma positsioone (viisin keskmist hinda allapoole). Kirjutamise hetkel olen uute ostudega veel miinuses, aga usun et igavesti see ei kesta.
 • Turu languse ajal võtsin positsiooni Microsoft’i aktsias, kui hinnalangus jätkub, siis suurendan positsiooni, muul juhul võtan ilmselt mingi aeg kasumi, sest positsioon on hetkel veel väike.
 • Väljusin Tallinna Kaubamaaja investeeringust. Teesideks on see, et konkurents supermarketite turul suureneb ning inflatsiooni tõttu väheneb ka kasum. Seda kõike ei pruugi muidugi juhtuda, aga mul oli vaja likviidsust, et uusi positsioone võtta.
 • Väljusin täielikult Change’i positsioonist. Märtsis peaks suurtel investoritel läbi saama 1 aastane tehingute tegemise keeld ja see võib luua palju parema võimaluse uuesti sisenemiseks, kui ettevõtte arengud on positiivsed.
 • Andsin Planet42’le juurde lühiajalist laenu.
Aktsiad 34.99%
2 pensioni sammas6.39%
LHV Pank 4.17%
Federal Realty Investment Trust 3.63%
3 Pensioni sammas (Indeks)3.56%
Siauliai pank 3.32%
Swedbank 3.29%
Berkshire Hathaway1.95%
Wise1.30%
Muud7.38%
Iduettevõtted 21.88%
Planet4213.42%
Parcelsea2.00%
Chaga1.96%
Bikeep1.34%
Barking1.17%
Silen1.14%
Ampler0.85%
Võlakirjad 20.56%
Planet4213.38%
Creditstar6.19%
Iutecredit1.00%
Krüpto6.29%
Bitcoin4.23%
Muud2.06%
Laenud 5.98%
Omaraha4.62%
Mintos1.20%
Bondora0.13%
Moneyzen0.03%
Mitteavalikud aktsiad 5.72%
Cleveron3.29%
Liven2.43%
Raha 4.58%
EUR5.58%
GBP0.00%
SEK-0.05%
USD-0.95%

Kuidas sinu portfellil läks ja mis mõtted või küsimused tekkisid? Kirjuta kommentaaridesse või otse mulle, siin või Instagramis.

Edukaid investeeringuid!

2 thoughts on “Jaanuar 2022 ülevaade

 1. A ütleb:

  Hea hajutatus.
  Kas muidu hindad Estateguru riski-tulu suhte kehvemaks kasutatud võlakirjadest?

  1. Taavi ütleb:

   Estateguru puhul peab küsima, miks tullakse sinna laenu võtma. Pangad annavad hetkel suhteliselt heldelt laenu, kui teha korralik analüüs siis kinnisvara tagatis on muidugi parem kui tagamata võlakiri või tarbimislaenudega tagatud võlakiri. Samas, ise mul pole piisavalt aega, et neid pakkumisi analüüsida, seega olen jäänud finantssektori võlakirjade juurde.

Kommenteeri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.